PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 925
ocen
7,4 10 1 79925
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

za te wszystkie konie którym połamali karki i utopili podczas kręcenia filmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jaroslaw16

hahahahahahahaha :D

jaroslaw16

Dobra, nie karmy trolla - i to w dodatku kobiety...

ocenił(a) film na 10
Szkodnix

to trollicy ;p

ocenił(a) film na 7
antygrafik

Hugolina.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
djedrys

Bynajmniej. Powodowanie cierpienia innych dla uzyskania większych doznań estetycznych jest chore.

ltda

jaroslaw16 -> wyzywanie innych użytkowników portalu jest niezgodne z regulaminem
Itda, w pełni się z Tobą zgadzam

ltda

Zwłaszcza że te konie ginęły dla takiego gniota.

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Facet oceniajacy Battleship: Bitwa o ziemie na 10/10 nazywa Potop gniotem? Bez jaj...

TSKXE

Facet nie oceniający Battleship: Bitwa o ziemie na 10/10 broni Potopu? Bez jaj...

ocenił(a) film na 10
ltda

**Bynajmniej. Powodowanie cierpienia innych dla uzyskania większych doznań estetycznych jest chore.**
To prawda ,tak tez powiadał czasami Mengele i robił dalej swoje experymenta.

djedrys

tak jak twoja stara:)

ocenił(a) film na 6
ltda

Może i to nie etyczne, ale nie powinno się oceniać negatywnie całego filmu tylko przez wzgląd na to.

ltda

Racja. Ale film ogólnie słabo się oglądało. Nuuuuuuuda.

ocenił(a) film na 9
ltda

1/10 dla wszystkich tych, którzy zjadają mięso dla wyjątkowych doznan smakowych skoro można tak ułożyć dietę aby być zdrowym bez jego obecności w diecie.

ocenił(a) film na 9
Richtie

poza tym może i dawno oglądałem Potop, ale nie sądzę aby jakiś koń się utopił albo nawet złamał kark. Masz jakieś oficjalne dane na ten temat ? Konia bardzo trudno utopić - to, że wpada do wody z mostu o niczym nie świadczy. Zasadniczo ogromna większość ssaków jest naturalnymi pływakami. Kon podobnie jak pies potrafi pływać - ma to w genach. Ba - można na nim przepływać rzekę wpław. Nawet słonie są świetnymi pływakami. Jak wrzucisz psa do wody to wypłynie na powierzchnie i dotrze do brzegu.

Richtie

nie krytykuję ludzkości za to, że zabija się zwierzęta dla jedzenia. Człowiek jest drapieżnikiem i mięsożercą, taka jest nasza natura. Grunt żeby to robić w humanitarny sposób, oszczędzając cierpienie. Jednak jeśli śmierć i ból jakiejś żywej istoty komuś się podoba, lub materiał zawierający takie sceny jest atrakcyjniejszy od niezawierającego takowe, powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne.

P.S. Negatywnie cały film oceniłam dlatego, aby zwrócić uwagę na problem. Mam jednocześnie świadomość, że moja jednostkowa ocenia nie zniszczy reputacji filmu obniżając średnią ocen ...

ocenił(a) film na 10
ltda

Nie rozumiem czemu ocena świetnego filmu ma cierpieć za to, że kilka koni wpadło do wody albo się poprzewracało. Zwrócić uwagę na problem można i bez uciekania się do takich metod.
Ale masz rację w tym, że dla widowiska nie warto zadawać cierpienia.

Rivienne

Potop i świetny film? Ahahah xDDDDDDDDD :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Może jakieś uzasadnienie?

KapitanOrzech

I to jest właśnie to...Ludzie, którzy nie polubią jakiegoś filmu domagają się od innych wyrozumienia i mówią, że należy szanować czyiś gust filmowy...Ale przepraszam bardzo, jak tu szanować ich gust filmowy skoro oni nie mają poszanowania dla osób o innym zdaniu?

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Nie pierwszy raz się zastanawiam, czy ten "orzech" nie jest zepsuty... Albo ma tylko złośliwą, obłudną skorupkę!

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

orzeszku...

ocenił(a) film na 10
GodAs

orzeszku

ocenił(a) film na 10
GodAs

o rzesz ku

ltda

Prowokatorzy won!!!!

użytkownik usunięty
Samuel_Dashiell_Hammett

....
Myślę, że film bedzie dla niektórych ludzi lepszym gdy przeczytają ksiażkę ;)

popieram

ltda

Itda, wiesz że te konie były specjalnie trenowane aby tak upadaćż aby to tylko tak wyglądało?Widać właśnie jaka jest twoja wiedza na ten temat. Oglądalem program o tym filmie i tam szef ekipy kaskaderskiej sam uratował 2 konie które wpadły do wody ;]

szkot7

przyznaję, tego nie wiedziałam. Za to należy się wielki szacunek dla 'szefa ekipy'. Niestety widziałam także człowieka, który walczył o to by konie, które na planie tego filmu połamały nogi, nie trafiły do rzeźni. Gdyby nie on, nikt nie zwróciłby uwagi na to co się dzieje ze zwierzętami, które już odegrały swoją rolę.

ltda

haha aż założyłam konto. Twoja nie świadomość prowadzi do błednych wniosków wiec radze Ci pierwsze poczytać coś o koniach ich możliwościach pod względem tresury, a później się wypowiadać i dać 1 filmowi bo "tyle" koni tam zgineło. Nie mówie, że żaden koń nie zakończył tam swojej "kariery" ale nie bylo też tak że oni wykorzystywali te konie i uważali za przedmiot ktory jak sie zniszczy to do rzeźni.

użytkownik usunięty
oa93

Nie wiem jak to z końmi w ''Potopie'' dokładnie było, ale ja np. zwróciłam uwagę na uwiązanego na łańcuchu psa, podczas pożaru w Wołmontowiczach. Chyba były tam tez inne zwierzeta.

ltda

Wisi mi to co się z nimi dzieje.
To są zwierzęta, a ja lubię je jeść, tak samo jak cała moja rodzina, tak samo jak mój pies który je mięso, tak samo jak większość zwierząt które nie zamierzają być wegetarianami bo lubią po prostu jeść mięso

ocenił(a) film na 10
ltda

człowiek jest wszystkożerny i mięso tak naprawdę nie jest mu koniecznie do szczęścia potrzebne. zwłaszcza, że doskonale może je zastąpić suplementami typu soja, rośliny strączkowe itd. (choć istnieją osobniki, które szybko mają problemy zdrowotne po odstawieniu mięsa). humanitarny ubój zwierząt? owszem, jeśli hodujesz własne kurki, świnki itd. bo jeśli chodzi o tzw chów przemysłowy - nie sądzę...
p. s. sam Olbrychski rewelacyjnie jeździł konno i jeśli dobrze zapamiętałam to, co mi kiedyś na ten temat mówiono (jeśli nie, pewnie ktoś mnie oświeci) jeździł w tym filmie na własnym koniu.

użytkownik usunięty
antygrafik

Owszem, człowiek powinien jeść mięso. Jeśli nie je, z pewnością nie jest to korzystne dla jego zdrowia. Nie da się też mięsa zastąpić żadnymi suplementami, szczególnie u osób np. z chorą trzustką.

ocenił(a) film na 10

miałam na myśli osoby zdrowe. wiadomo, że ludzie z różnymi niedyspozycjami mają ograniczone możliwości, jesli chodzi o dietę itd. a temat znam z autopsji.

ocenił(a) film na 9
ltda

Humanitarny.... lol. Zapraszam do pierwszej lepszej rzeźni albo kurzej fermy.

Utyskiwanie nad kilkoma końmi, które zginęły przy produkcji filmu sprzed 40 lat jest śmieszne w kontekście tego co się wyczynia współcześnie na gigantyczną wprost skalę. Prawda jest taka, że moglibyśmy humanitarnie traktować zwierzęta hodowlane tj, zaspokoić im przyzwoite życie i szybką, bezstresową śmierć, ale to by sprawiło, że mięso byłoby ze dwa razy droższe. No, a aż tak humanitarni nie jesteśmy.

Poza tym. Konie, które zginęły w Potopie zapewne zostały zjedzone....

ltda

Założyłeś kolejne konto marku..?

ltda

wiesz teraz zobaczyłem ten temat rozumiem twoją złość i oburzenie ale jednak nie powinno to tak gwałtownie wpływać na ocenę filmu

ocenił(a) film na 7
awksom

Ale po części powinno. Nie jestem pod tym względem przewrażliwiona, ale na kilka scen nie da się patrzeć i człowiek odwraca wzrok, bo słabo się robi. O gustach się nie dyskutuje i może komuś się nie podobać (chociaż skrajne oceny jak 1/10 i tym podobne są niesprawiedliwe), ale jednak mi utrudnia to odbiór i w ogóle dziwię się, że jest tak mało wątków na filmwebie na ten temat.

ocenił(a) film na 9
aga7765

Wlasnie skonczylem ogladac potop na tvn , zaczalem o 11:55 (sick) , i tez mialem rozkminy o tych koniach bo kocham zwierzęta i w sumie oprócz jednej sceny gdzie konie wpadają do wody to nie działa im sie krzywda , widac bylo ze są zdrowe i zadbane , poza tym na boga jest to film historyczny jestem pewny ze 350 lat temu konie byly duzo gorzej traktowane , poza tym skoro juz cos wam sie nie podoba to dajcie pomysl jak to zrobic to lepiej. Zastanowilem sie chwile i wymyslilem ! Mogli by na przyklad jezdzic na miotlach a widz wyobrazal by sobie konie , albo mogli by jezdzic np. Na swiniach ich w sumie tak nie szkoda i tak sie je codziennie wpieprza :D

ocenił(a) film na 7
panczerek

Nie lubię mówienia, że nie ma co narzekać na coś tam, bo "dzieci w Afryce głodują" i tak dalej. Zawsze znajdą się gorsze tragedie, a to nie zmienia faktu, że pewnie kilka koni ucierpiało (to, że więcej koni ginie i jest męczonych w innych okolicznościach nie zmienia tego faktu). Nie piszę, że film nie powinien był powstać, nie robię nagonki na twórców ani nie oceniam filmu słabo. Zdziwiłam się, że tak mało osób zwróciło na to uwagę, jak napisałam kilka razy odwróciłam wzrok. Zresztą ty też zwróciłeś ;) A film jest oczywiście bardzo dobry.

ltda

Moim zdaniem żadnemu koniowi nic się nie stało. To tylko miało tak wyglądać. Nie chce nikogo urazić po prostu tak myśle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones