PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 921
ocen
7,4 10 1 79921
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

Wstyd się przyznać ale mimo dojrzałego wieku ,,Potopu" jeszcze nie oglądałam. To znaczy widziałam różne fragmenty i to wiele razy ale nigdy filmu nie obejrzałam w całości. No i nareszcie dziś mi się udało. I to za jednym razem mimo, że trwał prawie 5 godz. Bardzo mi się podobał i dałabym nawet 9 gdyby nie jedna sprawa : konie występujące w filmie. Strasznie mi było ich żal patrząc jak w czasie walk wywracają się czy spadają z płonącego mostu do rzeki. Rozumiem, że wszystko miało wyglądać jak najbardziej wiarygodnie ale czy trzeba było tak męczyć te szlachetne stworzenia? Straszne, że ktoś dla filmu traktuje żywe zwierzę jak przedmiot i może spokojnie patrzyć na jego cierpienie. I za to odejmuję jedną gwiazdkę, chociaż może powinnam więcej.

aam38

Ja kocham konie, sporo czasu spędziłam w swoim życiu w siodle, od smarka, ale ludzie również dostawali przy kręceniu tego filmu mocno w kość, więc uznaję to za swoiste uroki roboty. Ze wspomnień Olbrychskiego wynika, że wszyscy starali się zachować zdrowy rozsądek w miarę możliwości, ludzie wspomagali konie, a konie ludzi, niemniej kilka scen, które obecnie kręciłoby się z kaskaderami, techniką komputerową i masą zabezpieczeń, wtedy poszło metodami bardziej siermiężnymi.
Inna sprawa, że nie należy wierzyć nigdy do końca temu, co się widzi na taśmie. Kmicica jednak NIE zhajcowali żywcem, a za pierwotny projekt tej sceny techniczni dostali mocny opieprz podobno, bo był zbyt ryzykowny, i kombinowali dotąd, aż wyszło bezpiecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones