PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 792
oceny
7,4 10 1 79792
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

Ok, mogę zrozumieć, że młode pokolenie odstraszą tzw dłużyzny. Ja kocham ten film w każdym aspekcie. Uważam go za najlepszy film polski. I myślę, że moje pokolenie (rocznik 85) i starsze powinny dać mu chociaż 9!

ocenił(a) film na 2
slyko

To, że film jest polski oznacza, że musi mieć wysoką ocenę?

Fabuła nie zachwyca, gra aktorska również. Jest dobry jako widowisko historyczne. Tyle.

adrian593

Skoro dajesz temu filmowi 2 to może przerzuć się na łowienie ryb bo na filmach się nie znasz

ocenił(a) film na 10
allan_houston

Eeej, ja łowię ryby :(

ocenił(a) film na 10
adrian593

Rzuciłem okiem na twój profil i i nie dziwie się ze dałeś 2, bajki i fantasy to u ciebie priorytetowe filmy,więc czego więcej chcieć od życia.Napisałeś że "fabuła nie zachwyca, gra aktorska również". Zostawiam to zdanie bez komentarza.Po trosze zazdroszczę tobie i twoim przyjaciołom ,na pewno godzinami potraficie rozmawiać o Dragon ball.

ocenił(a) film na 10
adrian593

Niestety w demokracji tacy debile też mają głos

ocenił(a) film na 10
adrian593

Gra aktorska według Ciebie leży? Ty tak na poważnie, czy głupa palisz?

ocenił(a) film na 10
adrian593

POWIEM TAK, JESYEŚ IDIOTA!! I TYLE!!!

adrian593

Ten fil, mając 40 lat, Twoim zdaniem nie jest bardzo dobry jeśli chodzi o rozmach i grę aktorską jak na tamte czasy? Rozumiem, że "Obywatel Kane" to czarno - biały bubel ze słabymi efektami specjalnymi i trywialną historią?

oppserwatorr

Świetnie podsumowałeś kolesia! Jest 100 razy lepszy od tych "gier komputerowych" robionych teraz

ocenił(a) film na 9
slyko

Również tego nie rozumiem, film jest epicki, z rozmachem, a aktorstwo takie, że nawet pięcioplanowy aktor gra lepiej niż wielu holyłudzkich aktorów od głównych ról

chemas

Ładnie odkeciałeś

slyko

Na FW polskie filmy mają zaniżone oceny o jakieś 1-2 punkty za sam fakt, że są polskie. Także prawdziwa ocena to coś koło 9 :)

użytkownik usunięty
slyko

adrian593 odpowiedział na pytanie wyczerpująco. Mój kolega mawia w takich sytuacjach "szach-mat w jednym ruchu", czyli gra/tu-rozmowa/ skończona. Każdy może oddać swój głos, niestety. Żyjemy w czasach, gdy zwycięzcą w tzw. show może być każdy - wystarczy tylko, że ludzie zagłosują na niego sms'ami. W demokracji głos menela ma taką samą wartość jak profesora wyższej uczelni.

ocenił(a) film na 10

Pozwolę nie do końca się zgodzić z ostatnią kwestią. Czasem zdarza się, że menel posiada więcej szczerego wyczucia, niż zmanierowany propagandą profesor, który narzucił sobie ślepe optowanie za jedną ze stron. Nie wspomnę o sytuacji, gdzie profesor jest jednocześnie menelem, a menel np. byłym profesorem. Tak też bywa ;) Co do Twojego komentarza a propos "wyczerpującej" wypowiedzi adriana593, to zgadzam się w 100%. Trudno tu cokolwiek skomentować, a ewentualna dyskusja czy polemika i tak nie ma sensu.

użytkownik usunięty
slyko

Fakt. Z lenistwa dałem tzw. typowy przykład, czyli najczęściej używany, co nie znaczy, ze adekwatny i uniwersalny. Zgadzam się z tym co napisałeś/aś, ponieważ uważam tak samo - jeśli chodzi o meneli i profesorów. Powinienem skończyć na sms'owym głosowaniu kto najlepiej śpiewa gdzie często nie wokal, a np. ubiór, wygląd itp.decydują o tym, na którego uczestnika ktoś odda swój głos. A propos "meneli" i "profesorów" polecam świetny film, pt. "Shelter". Pozdrawiam!

Bełkoczesz ty, tak jak i bełkocze ten "Adrian.."
Tego typu stwierdzenia:
"Fabuła nie zachwyca, gra aktorska również." TO JEST NAJGORSZY ŚCIEK WSPÓŁCZESNEJ CYW...SYFILIZACJI.
Przez gówniane ogólniki, NIC NIEZNACZĄCE, nie mające ŻADNEJ WARTOŚCI MERYTORYCZNEJ - maluczcy dostali więlką moc ... "STANOWIENIA PRAWA" i mówienia co jest DOBRE. Odtąd świat jest taki jak oni myślą, że jest!

Bo za chwilę drugi napisze "Fabuła zachwyca, gra aktorska również"... I CO?
I NIC! GÓWNO. MUŁ. Bo wg tej zasady "Co ja myślę to jest prawdą" oboje mówią prawdę, a jednak mówią sprzeczności - NIE DOJDZIESZ, przez to podejście do "prawdy".

A wystarczyło by, żeby ten pierwszy napisał: "MI się fabuła nie podoba, a gra aktorska nie jest w stylu jakim JA lubię".
Ale maluczki plebs, nie napisze w takiej formie bo wtedy... PRZESTAJE BYĆ WAŻNY. Wtedy wie, że nie mówi nic co definiuje cały świat... tylko i wyłącznie SWOJE ZDANIE. A on źle się czuje będąc maluczki i nic nie znaczący...więc musi pie..dolić za wszystkich, mówiąc niczym SĘDZIA OSTATECZNY i pouczając wszystkich co jest dobre, a co nie.

A jak jakiś inny debil zaraz zacznie pisać "przecież wiadomo, że on miał na myśli swoje zdanie" - GÓWNO PRAWDA. Gdyby tak było... NIE BYŁO BY takiego strasznego OPORU, żeby używać formy PISANIA ZA SIEBIE I WYŁĄCZNIE W SWOIM IMIENIU.
Może i on wiedział, że jego zdanie jest NIEZNACZĄCE ale... NIE POTRAFI SIĘ Z TYM POGODZIĆ i świadomie użył formy "Pana świata", żeby zmanipulować i poczuć się lepiej.

"W demokracji głos menela ma taką samą wartość jak profesora wyższej uczelni."
Tak. A to dlatego, że każdy z nich zna INNY wycinek rzeczywistości i życia (w większości przypadków, pomijając wspomniane przez kogos sytuacje gdy profesor staje się menelem ;)). Więc profesor będzie g..wno wiedział o życiu prostych ludzi, a menel nawet sobie nie wyobrazi czy tam zajmują się profesorowie. A muszą zadecydować o czymś WSPÓLNYM. Więc zdanie KAŻDEGO Z NICH JEST TAK SAMO WAŻNE.

Ale nikt nie będzie pytał żuli, jakie zasady ustanowić na uczelni, tak jak Pani w monopolowym nie będzie pytała profesorów, jakiego jabola najlepiej sprowadzać na sklep.

A film podobno jest DLA WSZYSTKICH. Jeśli nie, to niech piszą "ten film jest dla profesorów, ludzi studiujących przedmioty humanistyczne" i wtedy reszta nie będzie go oglądać i nie będzie oceniać...a 'profesorowie' między sobą będą mogli wydać "profesorsko obiektywną" ocenę filmu.
A z kolei, jak będzie kino akcji to będzie opis: film dla ludzi z lekkim usposobieniem do życia, szukającym prostej, bezpośredniej i dynamicznej rozrywki. I wtedy OSZCZĘDZIMY BEŁKOTU I MASY ŚMIECIOWYCH WPISÓW "profesorów", którzy pod takimi filmami wpisują oburzenie i zaskoczenie jakie to dno.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ocenił(a) film na 10
slyko

Odpowiedź jest wbrew pozorom prosta: polskie filmy bez rozdmuchania i fenomenalnych recenzji mają niskie oceny za sam fakt, że są polskie smutne, ale prawdziwe :(

ocenił(a) film na 10
Joker_Dzokej

*polskie. Smutne....

użytkownik usunięty
slyko

Tak, wyjątkowa produkcja i uważam jak dotąd żadna nawet w połowie nie zbliżyła się by konkurować z "Potop".

ocenił(a) film na 10
slyko

Zgadzam się co do słowa!

ocenił(a) film na 10
slyko

Film niesamowite, niektóre kadry to poprostu mistrzostwo jakby momentami kto inny stał za kamerą. Np scena przemarszu wojsk szwedzkich i dialog Karola Gustawa o swym bracie Janie Kazimierzu to mistrzostwo w aktorstwie i obrazie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones