PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 925
ocen
7,4 10 1 79925
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

Porównanie z książka.

użytkownik usunięty

Witam. Zbieram materiały na prezentacje w liceum mojego porównania filmu z książką.
Poszperrałem już troche w sieci i coś tam niby znalazłem ale jest tego mało. Jeśli macie
jakieś informacje na ten temat to byłoby by miło jakbyście powklejali co macie.. :)

polecam obejrzeć film, przeczytać książkę - wysunąć wnioski :D

użytkownik usunięty
Xiri

dzięki wielkie, ładnie poszło ; D miał Pan okazje oglądać xDD

skup sie na bohaterach, w filmie niektorych pominieto (np Skrzetuski) Czesc postaci w filmie odegralo role za bohaterow pominietych (jestesmy Szwecja juz , nie Polska...) Pominieto tez kilka potyczek, ale ogladalem tak dawno, ze juz nie mam pamieci AHA - W filmie pominieto (poza niezapomnianym MOW MI WUJU) watek Rocha Kowalskiego, ktory przez Zaglobe usynowion, husarii szeregi zasilil, Polegl zastrzelon przez Boguslawa Radziwilla, w trakcie szarzy na krola szwedzkiego... wymieniac mozna dlugo, staralem sie podac najistotniejsze roznice, mam nadzieje, ze byly pomocne.

Havard

prosimy dalej wymienić co jeszcze pomineli

W sumie to minimum fatygi- jest książka "Potop Henryka Sienkiewicza- powieść a film", z której ja skorzystałem przy prezentacji.

W filmie nie ma bitwy o Warszawę, Anny Borzobohatej - Krasieńskiej, czy Skrzetuskich. Jest też zastanawiający bohater grany przez Voita, który stanowi jakby zbitkę z dwóch postaci (podkanclerzego Radziejowskiego i Weyharda Wrzeszczowicza). Sporo by tego wymieniać. Najlepiej samemu przeczytać, a odnoszę wrażenie, że tego nie zrobiłeś.

użytkownik usunięty
Samuel_Dashiell_Hammett

co to to nie, jako jeden z nielicznych w klasie przeczytałem ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones