Daniel Olbrychski

Daniel Marcel Olbrychski

7,7
37 839 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Olbrychski

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/319852,olbrychski-w-dziecinstw ie-kaczynscy-byli-bici.html

grezyl

Nie lubię tego aktora, ale bardzo dobrze powiedział.

nivdnb

"Myślę , że Olbryskiemu gorzał już całkowicie mózg wyprała .
Chamstwo i prostactwo z nie go wychodzi , albo kasa się skończyła i trzeba iść po prośbie do PO."
Dla mnie jest juz nikim jako człowiek i aktor.

marcin112

tutaj okazuje debilizm w całej okazałości:
http://rebelya.pl/discussion/17755/mazurka-z-olbrychskim-rozmowa/

grezyl

moim zdaniem największą emanacją debilizmu jest na tym forum twoja postać...

marcin112

Podobno żyjemy w demokratycznym, wolnym kraju i podobno mamy wolność słowa. Powiedział co uważa i OK, to jest jego zdanie, można się z tym zgodzić lub nie, ale wystawianie 1/10 tak świetnemu aktorowi, tylko dlatego, że powiedział pare kontrowersyjnych (jeśli chodzi o Kaczyńskich i PiS to bardzo słusznych zresztą) słów, jest zdecydowaną przesadą. PO i PiS są siebie warte, dwie najbardziej złodziejskie i obłudne partie. Nie wiem jak ktoś o zdrowym umyśle, może na nie głosować. Media robią jednak swoje.

Vaylander

Media od prawa i lewa indoktrynują kogo się da. Nie dziw się.

nivdnb

Olbryhski jest typowym przedstawicielem pseudointeligencji, perelowczyk zacietrzewiony w nienawiści do ludzi którzy mają odwage mówić prawdę. Jeżeli wg Ciebie "bardzo dobrze powiedział" to widać że propaganda GW już niektórym mózgi wyprała całkowicie.

kamillo90

Pseudointeligent z dyplomem Akademii Teatralnej, znający kilka języków... to w takim razie kim Ty jesteś? Oprócz tego, że malutkim człowieczkiem!

elo84

i to napisał gość, który tak samo ocenia aktorstwo Hopkinsa i Sienny Miller. Co do jego rzekomych dyplomów i znajomości języków obcych nie czyni go to człowiekiem inteligentnym. Znalazłoby się wielu profesorków którzy niestety są kompletnymi idiotami, ale niestety tak wygląda nasza smutna rzeczywistość w której nie liczy się jaki jest człowiek, tylko kogo ma rodzinie, czy był w jedynie słusznych organizacjach, czy jeździ po tych złych albo po prostu czy daje dupy komu trzeba.

kamillo90

To żeś przytoczył marny przykładzik, który z resztą nie ma nic do rzeczy, ale dobrze wyjaśnię. To że tak ich oceniłem nie znaczy, że stawiam na równi.
Do ocen podchodzę bardziej na luzie, nie wiem jak Ty to traktujesz? Jak całe swoje życie? Na ocenę składa się wiele czynników tym bardziej w przypadku porównywania aktorów odmiennej płci.
P.S. Co do ocen to... poważnie? "Pearl Harbor" 10/10 / "Helikopter w ogniu" 10/10. Hehe. Myślę, że to tego można się bardziej przyczepić :-]

kamillo90

pseudointeligentem jest każdy, kto ocenia ludzi przez pryzmat poglądów politycznych. i oto do czego doprowadził was Jarosław Zawsze Dziewica. do durnego fanatyzmu i nienawiści. mówię tu nie tylko o Tobie ale i o innych, którzy tu wynurzają się z pomyjami na Olbrychskiego z powodu poglądów politycznych.

antygrafik

cofam słowa o Jarosławie - bym zedytowała, ale nie dało rady.

użytkownik usunięty
grezyl

Dla mnie jest to kmiotek, sługus rosyjski (idealnie pokazana rola w Salt). Co to za nazwisko Olbrychski... jakby był Olbryski to rozumiem. "Nienawiść zalewa mu mózg". Nienawidzę go. Może w Potopie dobrze grał, ale nie mówi się o człowieku, który mimo wszystko tak wycierpiał (śmierć brata) takich rzeczy... Przecież to jak kopanie leżącego... Jak p. Kaczyński ma się bronić skoro przeciw niemu są wszystkie "obiektywne" media + PO + SLD + gazety + ludzie ... To nie jest zachowanie godne chrześcijanina. Niestety ma u mnie duży minus.

A kogo to interesuje, że on wycierpiał śmierć brata? Wielu ludzi także cierpi po stracie najbliższych ale nie obraża publicznie innych i nie ma pretensji do całego świata. Olbrychski bardzo trafnie określił z czego wynika nikczemny charakter Kaczyńskiego. Dzisiejszy wywiad prezesa na onecie i dezawuowanie, obrażanie demokratycznie wybranego prezydenta jest tego najlepszym przykładem.

milo_11

"obrażanie demokratycznie wybranego prezydenta jest tego najlepszym przykładem"
tylko widzisz, kretynie, miałbyś choć odrobinę racji gdyby nie fakt, że Olbrychski zachwyca się Palikotem, który z obrażania i szkalowania demokratycznie wybranego prezydenta uczynił główny cel swojej politycznej działalności.

grezyl

uważam, że jesteś kretynem do kwadratu. do kretyna skończonego jeszcze ci brakuje.

grezyl

'Olbrychski zachwyca się Palikotem' - to chyba ta niedookreśloność przykryta radykalizmem zadziałała... pan Daniel kombinuje faktycznie w różne strony; próbuję go zrozumieć, ale nie ułatwia zadania

p. Kaczyński najlepiej by się bronił, jakby przestał się w ogóle odzywać, bo co powie, to większy niesmak pozostawia. kopanie leżącego? po jaki ch.... zza każdych drzwi wyciąga tę tragedię i na niej żeruje? bo to jest żerowanie. i to dopiero jest żenujące i niesmaczne. i dlatego właśnie nie dość, że nie mam do niego szacunku to jeszcze budzi we mnie odrazę. to tak, jakby Ci ktoś umarł, ktoś bliski, a ty byś na każdą kartkówkę przychodził i się tłumaczył, że nic nie umiesz, bo jesteś w żałobie i strasznie Ci smutno.
a prawda jest jaka jest - jeśli nie umiecie oddzielić poglądów politycznych od dokonań aktorskich, to niestety ale fb jest nie dla was.

użytkownik usunięty
antygrafik

powiem Ci, że kompletnie zmienił mi się pogląd ... dlatego zgodzę sie z tobą ... Wiem że to dziwnie brzmi po tym co napisałem ... ale cóż ... człowiek zmienny jest

grezyl

Niski potencjał umysłowy tego typa objawił się już w okolicach listopada 2000r kiedy to wleciał do muzeum i pociął szabelką kilka filmowych fotosów. Żałosny, stary, zgrzybiały pupilek komunistycznego reżimu. Kończ Waść, wstydu oszczędź.

Motorcycle_Boy

Tak Olbrychski jest juz nikim. Dlatego oceniam go na 1 nawet nie jako aktora ale człowieka, nienawisc do Polaków, proba skłócenia społeczeństwa swoimi chamskimi atakami musi zostać jakoś ukarana.

Motorcycle_Boy

Z fotosami tłumaczył w wywiadach. Sprawa jest nieco zaplątana - chodzi o to, że 1) była kwestia praw autorskich do wizerunku 2) autor wystawy wybrał, o ile się nie mylę, zdjęcia z filmu 'Jedni i drudzy' Leloucha, gdzie pan Daniel zagrał niemieckiego dyrygenta grającego dla Hitlera (swoją drogą ciekawe w kontekście bębnienia o komunistycznej przeszłości pana). No i autor wystawy uznał to za przykład podlizywania się ustrojowi, chociaż w filmie dyrygent ostatecznie przegląda na oczy... tylko ma rozwaloną karierę, bojkotuje go cała (liczna) powojenna publiczność żydowska - film oglądałam zresztą, długi jak czort, ale dobry.

grezyl

Mam szacunek do tego aktora za wiele wspaniałych ról i filmów ale to co zrobił, mówiąc o Kaczyńskich jest podłe, nikczemne i równa się zwyczajnie brukowi. Bardzo obniżył loty Pan Daniel Olbrychski i tacy ludzie jak Pan Andrzej Wajda udowadniają dziś, że ich kariery były rozwijane pod czujnym okiem PRLu bez szkody...Dziś mamy niestety PRL bis w wydaniu PO oraz SLD zza kotary w drugim rzędzie, które co uważniejsi obserwatorzy sceny w Polsce już zauważyli. Jednak ludzi tak jak w Egipcie powoli uzmysławiają sobie, że rzeczywistość jest potwornie zakłamana i zakrzywiona jak kraty dla wolnego, lotnego serca i umysłu. Pozdrawiam

traveler

Świetnie napisane, zgadzam się z Toba w 100%, szkoda ze wiekszosc Polaków tego nie rozumie.

grezyl

To co powiedzial, jak debilne to bylo i chamskie, nie wplywa na fakt, ze jest wybitnym, znanym aktorem. Nie mieszajcie w film sprawy polityczne, za obnizanie w ten sposob oceny powinno byc sie wywalonym z filmwebu. Nikt tepy i prymitywny nie bylby w stanie zagrac takich rol jak on.

grezyl

Ja się z nim całkowicie zgadzam. Aktor świetny i koniec.

Karolina230

to chyba masz g. we łbie, bo Olbrychski sam sobie przeczy.

grezyl

Aż tak miłej reakcji się nie spodziewałam. Nie obchodzi mnie polityka, a ta strona polityce nie powinna służyć. Po prostu ujawniłam swoje zdanie ( i powoli tego żałuję). O samym aktorze wypowiedziałam się już wyżej.

Karolina230

Olbrychski jest genialnym aktorem, a wy uważacie że miarą aktorstwa jest wypowiadanie własnego (w tym przypadku słusznego) zdania.

gol321

W stu procentach racja! To co powiedział w wywiadzie, jest całkowicie prawdziwe, a prawda w oczy kole więc teraz się rzucacie i obrażacie każdego kto się z nim zgadza. Jeśli miałabym ocenić Olbrychskiego ze względu na jego poglądy polityczne (tak jak to czynią niektórzy tutaj) to moja ocena byłaby 10/10- tak samo jak ocena jego gry aktorskiej.

katee93

Olbryski powiedział to co myśli wielu Polaków. Gdyby tak nie było PiS wygrałby wybory, bo przy pasywnym zachowaniu PO przez 4 lata władzy ludzie chcieliby zmiany rządów. No ale na kogo tu głosować?

modzel94

Na jakąś porządną partię z realnym kapitalistycznym programem. Wśród 80 zarejestrowanych jakaś się na pewno znajdzie. A ocenianie aktora bo jest się fanatycznym pisiorem albo pełowcem to po prostu dno den.

Popjular Kaotist

Tusk nie ma programu, PO prowadzi szoł zwany debatami bez programu, to jest precedens na skale swiatową. Tusk obiecywał w expose 195 rzeczy, zrobili koło 20%.
Należaloby najpierw rozliczyć poprzedni rząd z tych wszystkich kłamstw, zaniechań, afer, obietnic a następnie pytać się o ich plany na ewentualne 4 lata.

marcin112

można rozliczyć całą ekipę rządzącą od 1990, ale ja już teraz wiem że zrobili doładnie NIC:)

grezyl

Do cholery, tu się powinno oceniać kunszt aktorski tego znakomitego aktora, a nie jego poglądy polityczne. Jak go nie lubicie, proszę bardzo, ale tego typu oceny to nie na tym forum tylko w domu do znajomych! Daniel Olbrychski jest bardziej zasłużonym aktorem niż Wy kiedykolwiek będziecie człowiekiem !

elo84

Za poparcie Tuska i tak skompromitowanej i szkodzacej Polsce i Polakom partii jest oceniany na 1/10 na wiecej nie zasluguje jako aktor mowiacy o sobie polski aktor.

marcin112

Haha, nie ośmieszaj się! Za poparcie Tuska. A co nie może go popierać, zabronisz mu? To może miałby poprzeć Kaczyńskiego i jego partie, która szkodzi Polsce najbardziej ze wszystkich partii !!! Ten lepszy z braci nie żyje, a z tego nic dobrego nie wyniknie !

elo84

1/10 to i tak za duża ocena dla tego partyjnego klakiera, aktor jest od grania.
Za poparcie Tuska, który tak szkodzi Polsce, Olbrychski stracił cały szacunek Polaków.

użytkownik usunięty
marcin112

Stracił szacunek polaczków. Polacy to ludzie inteligentni i oceniaja aktora po jego aktorstwie, a nie po jego poglądach politycznych. Ty natomiast jesteś polaczkiem, polskojęzycznym, tutejszym, nazywając się Polakiem, obrażasz Polaków, jesteś na to miano po prostu zbyt głupi.

Zgadzam się :-]

elo84

Daj spokój nie ma nic gorszego od PO, największe zło w Polsce, szkoda, ze Olbrychski ich poparł, ale aktorzy tak maja, że popieraja tych którzy są aktualnie u wladzy!Jak u Ruskich lizus Nikita Michałkow!Mimo wszystko jednak i tak go lubię, Olbrychski to jeden z moich ulubionych aktorów. Nawet w takim chłamie jak Klan potrafi podnieśc poziom scen samą swoją obecnością. Szkoda tylko, że w wywiadach mówi językiem nienawiści, no ale oceniajmy grę nie poglądy

użytkownik usunięty
elo84

Niestety, ludzie dzielą się na ludzi i na śmieci. Do której kategorii zaliczają się wszystcy ci którzy oceniają Olbrychskiego czy Wajdę po ich poglądach politycznych, chyba dodawać nie trzeba.

grezyl

Cała prawda o Kaczyńskich...świetny tekst. Ale Olbrychski nie powinien angażować się jako aktor w produkcjach=gniotach.

bik79

zamknijże ryja sk..synu

grezyl

O ile mi wiadomo, Kaczyński skomentował to w ten sposób, że pan Olbrychski psychologiem nie jest i nie powinien mówić o rzeczach, na których się nie zna. Jeśli faktycznie tak było, to jest to bardzo racjonalna odpowiedź w tej sytuacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones